Thorium Space na Targach MSPO 2022 r. zaprezentuje game changer na rynku satelit komunikacyjnych

Thorium Space Sp. z o.o. jest założoną w 2017 roku firmą z sektora zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej (Advanced Space Communication Company), zajmującą się projektowaniem rozwiązań technologicznych w zakresie konstruowania pojazdów kosmicznych i inteligentnych anten macierzowych, mających zastosowanie w branży kosmicznej i sektorze obronności. W skład firmy wchodzi interdyscyplinarny zespół blisko 40 inżynierów technologii kosmicznych oraz specjalistów z dziedzin pokrewnych. Posiada biura we Wrocławiu i Warszawie. W 2020 roku Thorium Space zostało nagrodzone „Orłem Innowacji” redakcji „Rzeczypospolitej” za rozwój aktywnych, płaskich anten macierzowych pracujących w paśmie E. Rok później firma została wybrana m.in. jednym z 10 najbardziej innowacyjnych startupów technologii kosmicznych oraz wyróżniony jako jeden z 5 Top Space Tech Global Manufacturing Solutions z 288 badanych firm. Rozwiązania Thorium dedykowane są tym gałęziom przemysłu, w których komunikacja satelitarna odgrywa kluczowe znaczenie m.in. w branżach lotniczo-kosmicznej, morskiej, telekomunikacyjnej oraz obronnej, zaś sama spółka rozwija wiele projektów, w tym SUBCOM, Szafir i wiele innych za łączną kwotę 75 mln złotych.

Podczas targów, między innym, zaprezentuje działania, trwającej już od ponad półtora roku współpracy z kluczowym partnerem firmą Teledyne e2V nad projektem układu analogowo-cyfrowego pracującego w paśmie Ka zapewniającym analizę pasma użytecznego o szerokości powyżej 3,5 GHz.

Obecnie Thorium Space rozpoczęło działania dotyczące pozyskania platformy poprzez współpracę z potentatem OHB AG z Niemiec, która ma w swojej ofercie platformy najnowszej generacji na GEO, które powstały przy pomocy finansowania ESA. Z rozwiązań tej rodziny skorzystał Hispasat, EUTELSAT Quantum oraz Heinrich Hertz dla Bundeswehry. SmallGEO jest platformą o udźwigu do 900 kilogramów, co idealnie wpasuje się w normy projektu, zapewniając odpowiednią ilość energii elektrycznej oraz odprowadzanie ciepła. Firma OHB posiada specjalistów integracji platformy z ładunkiem, dodatkowo zbudowane już relacje oraz logistyczna bliskość ułatwi przerzut ładunku, gdyż wystarczy transport drogowy.

Źródło informacji: Thorium Space Sp. z o.o.

 


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *