Legnica: Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki

– Rozpoczynamy 15 rok naszej działalności – powiedziała podczas inauguracji Izabela Stasiak–Kicielińska, dyrektor CKZiU. – Nasz Uniwersytet jest coraz bardziej dostrzegany i popularny. Chcemy być bardziej aktywni i zorganizowani. Obecnie prowadzimy 26 rodzajów zajęć w 47 grupach. Jest to bogata oferta wynikająca z dużej aktywności słuchaczy.  

Gościem inauguracji roku akademickiego był prezydent Tadeusz Krzakowski. – Życzę państwu przeżycia wspaniałej przygody na tej uczelni – mówił prezydent. – Uniwersytet jest ważnym elementem życia miasta i uzupełnia misję legnickiej edukacji.

– Jeździmy wspólnie na wycieczki, festyny, do kina. I uczymy się np. języków, obsługi komputera i wielu innych pożytecznych rzeczy. Teraz mamy na to czas, którego nie marnujemy – mówi słuchaczka pani Stanisława.

Legnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego działa już 15 lat. LUTW jest samorządową, publiczną placówką kształcenia ustawicznego, aktywizującą osoby starsze. Słuchaczami są emeryci i renciści, bez względu na poziom wykształcenia. Działalność tej uczelni opiera się na aktywizacji intelektualnej, kulturalnej, społecznej i fizycznej słuchaczy. Uniwersytet oferuje wykłady i seminaria kierunkowe z zakresu psychologii, nauk społecznych i filologiczno-historycznych, profilaktyki prozdrowotnej, a także wykłady z różnych dziedzin nauki. Studenci mogą brać udział w wielu zajęciach grupowych, rozwijających indywidualne zainteresowania, takich, jak: lektoraty językowe, zajęcia komputerowe, dotyczące historii sztuki, gimnastyki umysłu, plastyczne, muzyczne (m. in. śpiew chóralny), taneczne, ruchowe czy literackie.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *